Správa domén a webhosting

Správa domén a webhosting

Nabízíme umístění Vašich prezentací, poštovních služeb a dalších aplikací na našich serverech. Výhodou je individuální přístup k Vašim potřebám a případná pomoc s konfigurací propojení služeb do Vaší sítě.

WEB hosting


Server hosting

Serverhosting je služba pronájmu či umístění počítačového serveru (hosting serveru) v profesionálním datacentru s připojením serveru k Internetové síti. Součástí serverhostingu mohou být další doplňkové služby (ovladací panel, monitoring dostupnosti, KVM over IP, load balancing, zálohování dat a další).

Hlavním rozdílem oproti klasickému hostingu webu (webhostingu) je to, že u serverhostingových služeb se zákazník o server s nikým nedělí, tzn. má ho k dispozici výhradně pro sebe a může na něm provozovat neomezeně veškeré aplikace (nejenom WWW), na které je server připraven z technického hlediska.

Servery jsou umísťovány do tzv. datacenter, což jsou technologické prostory, které nabízí stabilní a bezpečné prostředí pro serverhosting - provoz mnoha serverů a telekomunikačních technologií. Mezi běžné vybavení datacenter již dnes patří zálohovaná elektrická síť (UPS a diesel agregáty), klimatizace, redundantní připojení do Internetu, ostraha objektu, evidence přístupů osob, hasicí zařízení, kamerový systém a bezprašné prostředí se stálou vlhkostí. Na cenu serverhostingu má vliv především hardwarová konfigurace, tedy o jak výkonný server se jedná (rychlost procesoru, velikost paměti RAM, prostor na pevných discích HDD aj.) a také datové přenosy.

Správa domén

Registrace domén, subjektů a kontaktních osob u registrátorů (liší se podle pravidel top level registru)

Rozšířené poštovní služby

Zpět